Реалізовані проекти

Сьогодні на вулиці Тиннівській у Рівному урочисто відкрили перший на Рівненщині центр ранньої допомоги дітям з особливими потребами. Малечі надаватимуть допомогу кваліфіковані лікарі, масажисти, психологи та логопеди. Метою закладу є комплексний індивідуальний підхід в лікуванні і соціальній адаптації кожної дитини. Відкриття реабілітаційного центру стало можливим завдяки фінансовій підтримці «Фундації допомоги дітям з особливими потребами «Ти не сам», а також завдяки коштам батьків та представників громадських організацій.

– Ми більше ніж дев’ять місяців виношували з дружиною ідею відкриття центру ранньої допомоги. Завдяки небайдужим людям, проведеним соціальним акціям ми маємо можливість відкрити цей заклад на базі громадського об’єднання. В переддень святого Миколая ми завдячуючи Сергію Ющишину проводили забіг «Біжимо разом заради дітей». Було більше, ніж 200 учасників. Вдалося зібрати понад 17 тисяч гривень. Ці кошти ми направили на закупівлю сенсорної кімнати для дітей. Це є альтернатива державним і приватним організаціям. Ми даємо можливість батькам отримати максимальний ефект – адаптацію особливих дітей до життя у нашому суспільстві, – розповів голова ГО «Ти не сам» Валерій Стеців.

Варто додати, що облаштована в центрі «Amicus» (назва закладу) сенсорна кімната є однією з найважливіших у лікувально-реабілітаційному комплексі. Основна функція кімнати – релаксація дітей. Паралельно малюки можуть займатися в іншій кімнаті активними вправами – лазити по гіркам, скакати, крутитися на м’ячиках або спеціальних подушках.

– Чому сенсорна кімната? Наше тіло має декілька аналізаторів і сприйняттів навколишнього середовища. Тут присутні саме ті підходи, які добре діють на організм дитини. У нас є досить велика кількість інвентарю і цей інвентар є повністю безпечним для наших діток. Сенсорна кімната призначена для відпочинку дитини, там можна проводити різні світлові ілюмінації. Найголовніше, що діти тут можуть як відпочивати, так і займатися активними вправами, – говорить фізичний терапевт Павло Федорчук.

Центр ранньої допомоги дітям з особливими потребами матиме дві вікові групи – до двох років і після двох років. В закладі займатимуться дітки з неврологічними захворюваннями, вродженими та генетичними вадами. Центр працюватиме по інноваційним схемам. В команді буде декілька спеціалістів, фахівців різноманітних напрямків, зокрема лікар-невролог, масажисти та логопеди.

В закладі додають, що кількість можливих пацієнтів центру наразі важко визначити, однак фахівці констатують збільшення кількості генетичних захворювань.

– Спочатку робитимуться первинні дослідження, а вже потім визначатиметься послідовність лікування та рабілітації. Основна цінність і важкість роботи полягає у лікуванні дітей. Далеко не до кожної особливої дитини можна знайти правильний підхід, адже кожен малюк хоче гратися, досягнути чогось свого, – розповідає спеціаліст центру ранньої допомоги дітям з особливими потребами.

Для утримання закладу в майбутньому планують використовувати кошти батьків, діти яких проходитимуть курс соціальної реабілітації, також чекають допомоги від меценатів.  В подальшому заклад планують перевести на рівень садочка, тут дітки матимуть можливість проходити курс соціальної реабілітації, а також відпочивати та гратися.

Центр ранньої допомоги дітям з особливими потребами «Amicus» розташований за адресою м. Рівне, вул. Тиннівська, 50Б (доїхати можна  маршрутним таксі №58).