Наша місія

Мрію створити у Рівному реабілітаційний центр для особливих дітей європейського зразка плекає подружжя Наталії та Валерія Стецівих. Задля цього вони на основі соціального партнерства започатковують проект «Дорога до особливих дітей», покликаний відкрити доступ батькам особливих діток до сучасних медичних і педагогічних технологій.

 

            – У 2011 році в нашій родині народилася дитина з синдромом Дауна – онучок Антоній, – розповідає керівник громадської організації «Ти не сам» Валерій Стеців. – Важко описати, що ми тоді відчували: шок, біль, розпач... Багато років я працював у системі контролю якості лікарських засобів у Рівненській області, довгий час – у МОЗ України, дружина й донька теж мають медичну освіту, та попри все це ми потрапили в інформаційний вакуум і не розуміли, що робити далі.

 

            Шукаючи вихід, ми побували в медико-генетичному центрі обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука, де познайомилися із завідувачкою Любов’ю Євтушок та психологом Іриною Грановською. Також відвідали Центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей із особливими потребами «Пагінець». І саме там ми отримали потужну психологічну підтримку, роз’яснення щодо подальших дій і головне – поштовх до наступного вивчення проблеми. Згодом віднайшли спеціалізований реабілітаційний центр для ранньої інтеграції дітей із особливими потребами «Amicus» у Варшаві (Антоній із батьками мешкає в Польщі), і внучок почав відвідувати його.

 

            Зрозуміло, що в запровадженні сучасних реабілітаційних методик Польща – вже на крок попереду від України. До того ж, вони доступні для всіх потребуючих. Багато в чому це здійснюється завдяки запровадженій тут хорошій системі оподаткування. Кожен громадянин Польщі має право переказати 1% від сплачених ним державі податків на благодійність. І саме завдяки таким коштам існує реабілітаційний центр «Amicus» (є ще також центри «Biomicus» і «Diamicus»; усі три центри займаються дітьми різного віку). Це дозволяє Центру запроваджувати новітні адаптаційні методики, практикувати різні реабілітаційні програми залежно від віку і стану здоров’я дитини та утримувати в штаті понад 500 працівників – від логопедів і психологів до масажистів і невропатологів.

 

            І треба сказати, заняття в Центрі приносять реальні результати. Нашому Антонію зараз вже чотири рочки, він ходить у звичайний дитячий садок, і ми бачимо великі позитивні зрушення у його розвитку.

 

            На жаль, кількість діток, народжених з особливими потребами, лише збільшується, а їхні батьки, як і ми колись, опиняються віч-на-віч із невідомістю. І добре було б, якби вони мали вибір, де і яким чином інтегрувати свою дитину в суспільство. Тому в нас і виникла ідея щодо створення неприбуткової громадської організації «Фундація допомоги дітям з особливими потребами» під назвою «Ти не сам», діяльність якої буде спрямована на підтримку дітей із особливими потребами.

 

            Першим кроком до здійснення нашої мрії стане відкриття консультаційно-інформаційного центру, який вже невдовзі запрацює в Рівному на вул. Словацького, 1. Він буде місцем зустрічі однодумців, зацікавлених людей, батьків дітей з особливими потребами, волонтерів. Тут ми надаватимемо людям необхідний інформаційний супровід  та консультації. 

            Передбачається, що наш консультаційно-інформаційний центр буде працювати в соціальній, медичній та педагогічній тематиках за систематизованим планом роботи на 2016 рік. Тож ми плануємо налагодити взаємини з лікувальними і освітянськими закладами області, знайти підтримку в місцевої влади, депутатів. Також залучатимемо до співпраці релігійні громади, доброчинців і просто небайдужих людей. Вже є домовленість про підтримку наших починань з боку батьків і керівників Асоціацій, які опікуються дітьми з різними патологіями.

 

            Проект «Дорога до особливих дітей» – соціальний і неприбутковий. Його метою є надання дітям можливості якісної сучасної реабілітації та суспільної інтеграції. Тож ми розраховуємо на всебічну підтримку громадськості. І сподіваємося, що невдовзі в Рівному буде діяти на державно-приватних засадах та спеціалізуватиметься на медичній реабілітації центр реабілітації, подібний до тих, що діють у Варшаві. Запрошуємо до співпраці!